allah

به خاطر مطلومیت مردم یمن و به خاطر زنده نگه داشتن یاد شهدای این کشور شیعه مسلمان ، تصمیم گرفتم اسم این فونت رو دیما یمن بزارم. ان شالله که حق پیروز باشد.

بلاخره فرصتی شد تا نسخه ای از فونت دیما که به خط شکسته نستعلیق نزدیکی بیشتری داشته باشه رو استارت بزنم ، این فونت با نام دیما شکسته قرار تا 6 ماه آینده با اسکن بیش از 500 اثر خوشنویسی از اساتید ایران استارت بخوره ، تا کنون بیش از 40 اثر از اساتید معاصر خوشنویسی اسکن شده و تبدیل به وکتور شده ، ان شالله به زودی الباقی اثار نیز اسکن خواهد شد.

دیما ارسلان یک فونت خوشنویسی براساس دست خط یکی از خطاطان عرب به نام ارسلان می باشد. اعراب از این سبک خوشنویسی برای تند نویسی های خود استفاده می کنند که ترکیب های جالبی دارد.

ما این فونت رو برای زبان فارسی براساس این قلم طراحی کردیم.

فونت افسانه یک فونت فارسی فانتزی و دست نویس میباشد که با استایل قلمو و مرکب توسط حسین تقی‌زاده طراحی و اجرا شده است. من این فونت رو کمی نرم کردم و فونت دیما افسانه را طراحی کردم ، البته فونت افسانه کمی قدیمی هست و نیاز داشت که اصلاح بشه ، برای همین تصمیم گرفتم اصلاحش کنم. ان شالله به زودی منتشرش می کنم

فونت جدیدی که دارم طراحی می کنم ، اسمش رو دیما مارال گذاشتم ، این فونت مناسب طراحی آرم ، لوگو تایپ می باشد و به عنوان فونتی زیبا می توان استفاده کرد. این فونت همین که تایپ بشه خودش یه لوگو هست اصلا لازم نیست روش وقت گذاشت و کار کرد ، البته اگر وقت بزارید لوگوی قشنگی از آب در میاد.

با سلام خدمت دوستان

خیلی از اطرافیان از من سوال می کنند که برای طراحی فونت چی کار باید کرد.

اولین قدم در طراحی فونت طراحی کاراکتر های زیر هست :

اآب ج د رس ص ط ع ف ق ک گ ل م ن و ه ی
لله ریال با
ببب ججج بربد بو سسس صصص ططط ععع ففف ققق ککک گگگ للل ممم ننن ههه ییی
1234567890

می توایند این کاراکتر ها را بر روی کاغذ یا نرم افزار پیاده سازی کنید ، بهترین انتخاب برای طراحی فونت ها نرم افزار کورل دراو می باشد ، امکانات فوق العاده این نرم افزار خلاقیت شما را دو چندان می کند.

بعد از طراحی کاراکترها یک خروجی EPS با فرمت برداری از تمامی کاراکترها می گیرید بعد در نرم افزارهایی مثل Font Studio می توانید این کاراکترها را تبدیل به فونت فارسی کنید.

بهترین و سریع ترین کار جایگزین کردن حروف در یک فونت دیگر می باشد ، این کار شما را خیلی سریع و راحت به سمت طراحی فونت دلخواه هدایت می کند.

فونت دیما دست نویس که منتشر شد در سایتهای زیادی معرفی و منتشر شد ، به همین دلیل تصمیم گرفتم تا نسخه کاملتری از فونت دست نویس دیما با طراحی جدید منتشر کنم. این فونت که بیشتر فونت ماژیکی دیما هست در تکمیل نسخه های دست نویس دیما منتشر خواهد شد ، احتمال خیلی زیاد رایگان منتشرش کنم.

بلاخره فرصتی شد تا یه فونت زیبای دیگه برای لوگو تایپ رو هم استارت بزنم ، استارت زدن موازی فونت ها باعض میشه که ایرادات فونتها در کنار هم برطرف بشه ، فونتی که امروز استارت خورد فونت دیما پرشین نام گرفت که با حرکت قلم در کورل دراو و براساس یک لوگوتایپ تولید شده است.

با دیدن لوگوی خبرگزاری فرهنگ به فکر افتادم یه فونت خوب تایپوگرافی با این لوگو تایپ ایجاد کنم این لوگو تایپ بر پایه خط نسخ می باشد.و ظاهر زیبایی دارد.

 

با سلام خدمت شما دوستان و همراهان گرامی ، برای فرار از رسمی بودن و راحتتر صحبت کردن ، تصمیم گرفتم ، وبلاگ رو به سایت اضافه کنم اینطوری می تونم فونتهای در دست طراحی رو هم بهتون معرفی کنم که خیلی راحتتر هست و ساده تره ، من هر روز درگیر تحقیق و بررسی هستم که بشه فونت های جدیدی رو براساس طرحهای مختلف کار کرد ، چند تا الگو برای طراحی فونت خودم در نظر گرفتم ، اولین الگو استفاده از فونتهای رایگان یا نسخه های دموی رایگان فونت های انگلیسی هستکه در سایت 1001font منتشر میشه ، و واقعا هم فونت های خوبی هستند. روش دوم طراحی براساس لوگوتایپ های فارسی است مثل لوگوی بانکها ، موسسات یا حتی براساس لوگوتایپ های غیر معروفی تستی هست. امیدوارم بتونم کم کم فضای فونتهای ایرانی رو یه تغییر کامل بدیم. با من همراه باشید.

Template Design:Dima Group